AirShow - Radom 2009 - fatum (?)

Tu dyskutujemy i wyrażamy opinie na tematy aktualne.

AirShow - Radom 2009 - fatum (?)

Postautor: Krzysztof Popławski » 30 sie 2009, 22:23

Witam
Postanowiłem wybrać się na Air Show w Radomiu. Dotarłem w sobotę wraz z rodziną, niestety pierwszy pech to deszcze. Tak lał śe koło 13-tej chyba wszyscy uciekli a organizator odwołał dalsze pokazy.
Lekko podłamany wróciłem do domu (ok. 2,5 godziny jazdy).
W niedzielę rano zaświeciło słoneczko i zapowiadało się cudnie. Szybko pognałem (tym razem 1,5 godziny jazdy) i na miejscu było już chyba kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Pokazy wspaniałe, efektowne i robiące ekstra wrażenie na zwiedzających.
Aż do 13-tej kiedy długo wyczekiwany (także przeze mnie) Su-27UB (nr burtowy 63, z 61. Bazy Lotnictwa Myśliwskiego w Baranowiczach) rozpoczął start. Po wykonaniu części ewolucji na zachód od lotniska, przeleciał nad nim na stronę wschodnią i wykonując pętlę (beczkę ?) uderzył w teren za lasem już poza lotniskiem. Zabrakło wysokości do tak ryzykownego manewru.
Jak widziałem Su na 2-3 sekundy przed uderzeniem to byłem prawie pewien że uderzą (widziałem coś takiego w internecie na filmie). Ale przez ułamek sekundy pomyślałem, że to przecież niemożliwe, aby w ten sam sposób rozbił się kolejny Su-27, i to właśnie dziś i w Radomiu. Przez te dwie sekundy kiedy Su zniknął za drzewami wszyscy zamarli i liczyli że zaraz pojawi się znów. Zamiast niego pojawił się złowróżbny dym. Komunikat organizatora rozwiał nadzieje odnośnie możliwości przeżycia pilotów.
Tu naszła mnie refleksja
W sobotę zrobiłem jeszcze zdjęcie Su-27 jak przygotowywał się do pokazu. Piloci już siedzieli w kabinie i czekali na zgodę na wykołowanie. Jednak pokazy zostały przerwane tuż przed ich startem a wcześniejszy pokaz innej grupy samolotów skrócono.
Czy to był znak ?
Byłem później przy ekspozycji Su-24 gdzie w ciszy siedziała przygnębiona obsługa techniczna ekipy białoruskiej (Su-27UB, Su-24, Ił-76MD). Żal doświadczonych pilotów (każdy ponad 1000 godzin nalotu). Żal ludzi.
Cześć ich pamięci.
Krzysztof Popławski

Informacja

Ten wątek ma 2 odpowiedzi

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć wszystkie posty w tym wątku.

Zarejestruj się lub Zaloguj się

Wróć do Tematy dyskusyjne