Wykaz struktur organizacyjnych WP

Wykaz struktur organizacyjnych WP

Postautor: Natalia Stopińska » 18 maja 2005, 11:29

Witam Szanownych Kolegów

Zwracam się z wnioskiem o rozważenie możliwości zbudowania na Forum automatycznej wyszukiwarki – identyfikującej różne struktury wojskowe, np. na wzór znajdującej się na stronie internetowej Brinkster, czy rosyjskiej soldat.ru.
W wyżej wymienionych urządzeniach – wyszukiwanie odbywa się wg trzech kryteriów:
- numer jednostki wojskowej,
- nazwa struktury organizacyjnej,
- podporządkowanie.
Na stronie rosyjskiej skala problemu jest dużo większa, niż w naszych warunkach – tam jest ponad 40 tysięcy różnych jednostek wojskowych.
Z analizy postów wnioskuję, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na usystematyzowaną wiedzę w tym zakresie. Zgłaszanych jest szereg pytań, przedstawiane są prośby o ustosunkowanie się, niejednokrotnie przedstawiane są dość spore wykazy – niestety chyba są pozostawiane bez odpowiedzi, przynajmniej na naszym Forum. Wiem, że odpowiedzi na niektóre pytania odbywają się poza Forum, często jest to związane z zamiarem publikacji i dlatego wiedza na te tematy jest reglamentowana przez bardziej wtajemniczonych Uczestników Forum, jako wiedza tajemna – dostępna wąskiemu kręgowi. Z faktu zbudowania takiego urządzenia na zagranicznych stronach, wynika że merkantylne podejście do problemu przez niektórych z Panów nie wydaje się uzasadnione.
Bardzo często odbywają się debaty na Forum, przetargi – nie zawsze podbudowane jakąkolwiek podstawą, np. rozkazem czy zarządzeniem organizacyjnym. Otwierane są nowe strony, które mają traktować, na temat określonej jednostki; nie zawsze niestety dyskusja prowadzi do konstruktywnego wniosku.
Osobiście zetknęłam się z wykazem numerów jednostek wojskowych z lat 1945-1973; zawiera on dokładnie 2.896 numerów różnych struktur (z pionu MON i MSW). Po przeprowadzonych ostatnio rozmowach uzyskałam zgodę na wykorzystanie sporej części tego zasobu – jeżeli takie urządzenie na naszej stronie będzie uruchomione. Nie wydaje się, by połączona wiedza Kolegów z Forum byłaby mniejsza. Istotą jest tylko wola połączenia wysiłków w tym zakresie i podzielenia się zasobem z ogółem. Prędzej czy później – zostanie to w końcu opublikowane; niektórzy Koledzy zadają sobie pytanie - przez kogo? Myślę, że nie musi tak być i możemy dać pozytywny przykład. Ja jestem na propozycję otwarta – nie mam kompleksów.
Niestety ja nie jestem zorientowana w szczegółach technicznych. Myślę, że na ten temat mógłby się wypowiedzieć Pan Moderator. Liczę na pozytywne odniesienie się do mojego wniosku.

Pozdrawiam

Natalia Stopińska
Natalia Stopińska

Informacja

Ten wątek ma 117 odpowiedzi

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć wszystkie posty w tym wątku.

Zarejestruj się lub Zaloguj się

Wróć do Wojsko Polskie - pozostałe historyczne tematy